pohodová plavba s kapitánem | kondiční plavba | plavba na katamaránu

termín: 26.09.- 3.10.2020 
místo: Corfu – Řecko, předpokládaná trasa Corfu – Paxos – Antipaxos – pevninské pobřeží Řecka zpět na Corfu
kapacita: max. 8 osob + kapitán  – OBSAZENO
cena za osobu: 475 EUR (12.500 Kč)
rozpis plateb: 50% platba do 7-mi dnů od objednání, 50% do 30.5.2020

v ceně zahrnuto: plně vybavený katamarán Lagoon, závěrečný úklid, ložní prádlo, přídavný člun s motorem, stání v domovské maríně Corfu-Gouvia, pojištění kauce, služby kapitána
v ceně není zahrnuto: letenky, strava vlastní a strava pro kapitána, palivo pro loď (cca 10 EUR/osobu), případné přístavní poplatky mimo marínu Gouvia (zpravidla se neplatí), ubytování na ostrově Corfu, pronájem auta

Plavba:

Pohodová plavba po Jónských ostrovech a zátokách malebného Řeckého pobřeží. Předpokládaný přílet je v pátek 25 .09. a ubytovaní v apartmánu nedaleko maríny(není v ceně). Další den nakoupíme zásoby (supermarkety jsou dobře zásobeny, ceny potravin podobné jako v ČR) a nalodíme se na katamarán Lagoon. Plavba začíná v krásné maríně Gouvia, situované kousek od letiště, je vybavena na řecký styl velmi luxusně, dokonce s vlastním bazénem. Odtud poplujeme na jih kolem pevnosti Corfu k ostrovům Paxos (prohlídka jeskyní na západním pobřeží ostrova) a AntiPaxos (nejhezčí písečná pláž v oblasti). Dále poplujeme za k východnímu pobřeží řecké pevniny a postupně zpět do maríny Gouvia, kam dorazíme v pátek 16.10. odpoledne. V sobotu ráno vylodění a zapůjčeným autem projedeme ostrov Corfu s návštěvou nejlepších pláží ostrova.

Počasí:

V tomto termínu jsou obvyklé teploty vzduch 26st.C/voda 25st.C – oproti Chorvatsku je mořská voda velmi teplá a až neskutečně čistá (viditelnost do 15m hloubky je běžná). V termínu 12-19/2019 jsme dlouhý rukáv nebo vestu potřebovali pouze večer v restauraci. Jinak jsme po celou dobu chodili v tričku a krátkých kalhotách. Jónské moře je poměrně klidné, na západní straně ostrovů bez větších vln z otevřeného moře.

Doprava – letenky:

Nejvýhodnější ceny letenek jsou z Vídně páteční lety s návratem v neděli, v 5/2019 zakoupeny za 97-100 EUR/os vč. 10kg zavazadla navíc. Společná cesta na letiště dle dohody, stání auta u letiště ve Vídni cca 70-80 EUR/10dnů.

Cena letenek  Vídeň-Corfu k datu 16-11-2019:

Corfu cena letenek z Vídně k datu 16-11-2019

odkazy: Wikipedie – ostrov Korfu ,