kapitánský kurz základní | kapitánské zkoušky | kondiční plavby – Chorvatsko

místo: Chorvatsko
kapacita: max. 6 osob + kapitán

termíny – jaro: 23.5.–29.5. 30.5.–5.6. OBSAZENO|
cena za osobu: 415 EUR  (10.990 Kč) 

termíny – podzim: 12.9. – 18.9.2020 | 19.9. – 25.9.2020
cena za osobu: 490 EUR  (12.980 Kč)
cena při objednání celé kajuty (pro 2 osoby): 2x 470 EUR(2x 12.500 Kč)

v ceně zahrnuto: pojištění kauce, ložní prádlo, služby instruktora, závěrečný úklid +palivo pro loď, učební texty pro zkoušky, stání v domovské maríně
v ceně není zahrnuto: doprava, strava vlastní a strava pro kapitána, případné přístavní poplatky, zkouška na chorvatském kapitanátu 900 HRK (130 EUR), potvrzení praxe pro Námořní úřad ČR český kapitánský průkaz 1.000 Kč

Přihláška ke kurzu/plavbě Chorvatsko 2020

Elan 40 Impression

Nápň kurzu

Nácviky manévrů v přístavech, noční plavba, trimování plachet, MOB a jiné nouzové situace, navigace podle majáků a náměrů, zásady správného kotvení, vyvazování lodě na mole.

Kurz je určen pro začínající jachtaře. Možnost získání chorvatského průkazu B nebo praxe pro český námořní průkaz a příprava na teoretickou zkoušku.
Na základě praktického výcviku můžete získat chorvatský průkaz „Voditelj brodice kategorija B“ platný v chorvatských vodách nebo po následném složení teoretické zkoušky mezinárodní český námořní průkaz C – velitel jachty pobřežní plavby ( YACHMASTER COASTAL). O průkazech více na stránce – kapitánské průkazy.

Osnova výuky na lodi

převzetí lodě – předávací protokol, přistávání na různé způsoby (v maríně a městských přístavech, bezpečné kotvení, trimování plachet na přední, boční i zadní větry, navigace podle papírové mapy a kompasu, plavba v noci podle majáků a navigačních znaků, používat lodní navigační přístroje a autopilota, základní uzly (dračí, lodní, osmičkový, vázací, fendrový), vyhodnocovat počasí pro bezpečnost plavby, ovládat loď za obtížných podmínek a v bouřlivém počasí, manévr MOB (muž přes palubu) při plavbě pod plachtami, přístavní etika, ostatní doporučení viz. osnova Námořním úřadem ČR (PDF)