kapitánský kurz | kapitánské zkoušky | kondiční jízda na katamaránu |

Katamarán: Lagoon 39 (2014)

termín: sobota 4.5.- pátek 10.5.2019
místo: Sukošan – Chorvatsko

Cena:  12.800 Kč  / osobu 

Náplň kurzu:

Kurz je zaměřen na  techniku odlišnosti jízdy a manévrování od jednotrupé plachetnice – manévrování se dvěma motory v přístavech, ovládání  a refování klasické plachty (full batten), základní údržba, bezpečnost při kotvení, způsoby vyvazování k molu. Katamarány k pronájmu jsou oblíbené zejména v tropických oblastech, ale i díky jejich velkému komfortu jejich obliba roste i v Chorvatsku.

Opakování a nácviky manévrů v přístavech, noční plavba, trimování plachet, MOB a jiné nouzové situace, navigace podle majáků a náměrů, zásady správného kotvení, vyvazování lodě na mole.

Kurz je určen především pro ty, co si v budoucnu chtějí pronajmout katamarán a nemají s tímto plavidlem žádné zkušenosti. Trasa plavby bude uzpůsobena stavu počasí a posádky, předpokládá se i noční jízda a navigace podle majáků.

*) v ceně je zahrnuto:  pronájem lodi, pojištění kauce, kapitán-instruktor, lůžkoviny, stání v domovské maríně a závěrečný úklid

*) cena nezahrnuje: dopravu na místo a stravu vlastní a stravu pro kapitána, turistickou taxu 1,2 EUR /os/den,), přístavní poplatky mimo domovskou marínu, spotřebované pohonné hmoty