kapitánský kurz – ovládání katamaránu| kapitánské zkoušky | kondiční plavba |

termín: 21.3.- 27.3.2020
místo: Chorvatsko Sukošan (Šibenik, Split)
kapacita: max. 8 osob + kapitán (obsazeno)
cena za osobu: 355 EUR (9.400 Kč)
cena při objednání celé kajuty (pro 2 osoby):   2x 330 EUR (2x 8.750 Kč)

v ceně zahrnuto: plně vybavený katamarán Lagoon 400*), závěrečný úklid, ložní prádlo, stání v domovské maríně, služby instruktora-kapitána, pojištění kauce
v ceně není zahrnuto: doprava a doprava kapitána, strava vlastní a strava pro kapitána, palivo pro loď (cca 10 EUR/osobu), případné přístavní poplatky mimo domovskou marínu, turistická taxa 70 HRK/osobu/týden

*) změna typu katamaránu vyhrazena

Přihláška na kurz ovládání katamaránu 3/2020

Náplň kurzu:

Kurz je zaměřen na  techniku odlišnosti jízdy a manévrování od jednotrupé plachetnice – manévrování se dvěma motory v přístavech, ovládání  a refování klasické plachty (full batten), základní údržba, bezpečnost při kotvení, způsoby vyvazování k molu. Katamarány k pronájmu jsou oblíbené zejména v tropických oblastech, ale i díky jejich velkému komfortu jejich obliba roste i v Chorvatsku.

Opakování a nácviky manévrů v přístavech, noční plavba, trimování plachet, MOB a jiné nouzové situace, navigace podle majáků a náměrů, zásady správného kotvení, vyvazování lodě na mole.

Kurz je určen především pro ty, co si v budoucnu chtějí pronajmout katamarán a nemají s tímto plavidlem žádné zkušenosti. Trasa plavby bude uzpůsobena stavu počasí a posádky, předpokládá se i noční jízda a navigace podle majáků.